Aplikacja dla szkolnej biblioteki

MOL NET+ jest aplikacją, która pozwala na znacznie łatwiejsze prowadzenie biblioteki szkolnej. Jego najważniejszą zaletą jest to, że producent oferuje pełne wsparcie – jeśli pojawią się jakieś problemy, można uzyskać pomoc telefonicznie lub przez e-mail.

program do bibliotekiProgram biblioteczny MOL NET+ samodzielnie kontroluje, czy książki zostały zwrócone przez uczniów w terminie, co znacznie ułatwia pracę.

To także rozwiązanie problemu z nową ustawą, dotyczącą obsługi bezpłatnych podręczników dla uczniów.

Program Mol Net + pozwala optymalizować pracę firmy, ponieważ tworzy statystyki i raporty na podstawie zebranych danych. Przydatną opcją jest dziennik biblioteki szkolnej, w którym można zapisać, jakie zajęcia były w niej prowadzone. Można ją zastosować nawet w szkole, która nie posiada zaplecza informatycznego w postaci własnych serwerów. Jest instalowana w chmurze u dostawcy, a do bazy można zalogować się z dowolnego komputera. Książki można wypożyczać z urządzeń mobilnych, co na pewno spodoba się wszystkim uczniom.

Ogromną zaletą tego programu jest bezpieczeństwo danych, które są chronione za pomocą skutecznych rozwiązań. W przeciwieństwie, do innych programów, nie musisz płacić za aktualizacje aplikacji, ani ich samodzielnie instalować. Aktualizacje są automatyczne, podobnie, jak tworzenie kopii bezpieczeństwa danych. Aplikacja jest przyjazna w użyciu, a jej wdrożenie do biblioteki wpłynie korzystnie na usprawnienie pracy całej szkoły.

Aplikacja Mol Net + pozwala na zautomatyzowanie pracy przy dodawaniu wpisów – można bardzo szybko dodawać opisy z Biblioteki Narodowej. Program zapamiętuje wszystkie czynności związane z wypożyczaniem książek i przypomina, że konkretny czytelnik ma zaległości.

Aby jeszcze bardziej przyśpieszyć proces wypożyczania książek, aplikacja współpracuje z czytnikiem kodów kreskowych.

To także doskonały moduł do wypożyczania książek – czytelnik może łatwo wybrać odpowiednią książkę i przeglądać wpisy, które zostały dodane przez bibliotekarza – na przykład polecane książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *