Aplikacje mobilne w biznesie

Biznesmen unieruchomiony przez wiele godzin przy biurku, stale zależny od swojego komputera – ten model prowadzenia interesów to już przeszłość, przynajmniej wśród młodych, dynamicznych przedsiębiorców idących z duchem czasu. Dziś nawet najpoważniejsze transakcje i formalności załatwiamy w biegu, bo każdy wie, że czas to pieniądz. Jesteśmy coraz bardziej mobilni i niezależni od naszych biurek, choć nadal są one formalnym symbolem sprawowanej funkcji.

aplikacje mobilne

Jednak coraz więcej dyspozycji wydajemy za pośrednictwem przenośnych urządzeń – laptopów, tabletów czy nawet smartfonów. Dzięki licznym, darmowym i płatnym biznesowym aplikacjom mobilnym możemy korzystać z wielu funkcjonalności, które długo zarezerwowane były dla komputerów stacjonarnych. Odpowiednie oprogramowanie umożliwia bezpośredni dostęp do kluczowych informacji i danych firmowych w każdym miejscu i w każdej sytuacji – w podróży, na konferencji czy spotkaniu. W branży sprzedażowej obsługę systemu zamówień rewolucjonizuje oprogramowanie typu „mobile order”, dążąc do integracji handlu detalicznego z e-commerce, a aplikacje do obsługi presellingu i vansellingu usprawniają pracę handlowców, przyspieszając realizację zamówień i ułatwiając koordynację zespołu przedstawicieli.

Aplikacje mobilne od dłuższego już czasu wspierają również procesy logistyczne przedsiębiorstw. To najczęściej bardzo rozbudowane, modułowe oprogramowanie, organizujące inwentaryzację, usprawniające zarządzanie towarem i cenami. Najbardziej zaawansowane programy dedykowane są obsłudze logistycznej z poziomu platform mobilnych i przenośnych terminali w konkretnych branżach.

Jedną z popularniejszych i najprostszych funkcjonalności ułatwiających życie przedsiębiorcy jest oprogramowanie do wystawiania faktur na tablecie czy smartfonie. Oczywiście nic nie zastąpi profesjonalnego programu do fakturowania z funkcją obsługi magazynu i innymi rozbudowanymi rozwiązaniami, instalowanego na komputerze osobistym i gwarantującego bezpieczeństwo przechowywanych danych, jednak w pewnych sytuacjach proste w obsłudze, intuicyjne aplikacje mobilne są na wagę złota – dzięki nim za pośrednictwem przeglądarki internetowej możemy szybko wystawić i wysłać dokument sprzedażowy, zachowując go na zewnętrznym serwerze. Dobre aplikacje do fakturowania umożliwiają wysłanie dokumentu do druku drogą bezprzewodową bezpośrednio z poziomu urządzenia mobilnego, archiwizację i zarządzanie dokumentami sprzedażowymi.

Wdrożenie rozwiązań mobilnych do zarządzania przedsiębiorstwem, oznaczające uniezależnienie się od tradycyjnych, stacjonarnych funkcjonalności, to krok naprzód w rozwoju nowoczesnego biznesu, w którym liczy się każda minuta, a warunkiem powodzenia jest elastyczność i efektywność. Temu właśnie sprzyjają coraz bardziej zaawansowane tablety i smartfony wyposażone w aplikacje biznesowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *