Aspadit.pl » Etui na tablet

Etui na tablet

etui na tablet
Etui na tablet

Tablety to urządzenia po pierwsze dość drogie, a po drugie delikatne i niestety bardzo narażone na wszelkiego rodzaju upadki, otarcia itp. Po pierwsze w trakcie użytkowania cały czas trzymamy tablet w rękach, więc też narażamy go na upuszczenie, po drugie w trakcie transportowania zwykle trzymamy go w plecaku, czy torebce nieprzystosowanej w żaden szczególny sposób do potrzeb urządzenia. Porządne zabezpieczenie jest więc podstawą.

Przede wszystkim chronić należy całą obudowę, w tym rogi  przed zarysowaniem, obiciami i otarciami. Te tworzą się nie tylko w trakcie upadków, ale zwykłego używania – odkładania, przenoszenia itd. Po drugie narażony na zniszczenia jest delikatny i w żaden sposób nie osłonięty wyświetlacz i szybka.

Na rynku dostępnych jest kilka typów etui na tablet, w tym zwykle do każdego z modeli kilka dedykowanych. Klasycznym rozwiązaniem i dość skutecznym jest etui książkowe – grube, zwykle skórzane i sztywne. Dobrze chroni zarówno obudowę, jak i ekran. Minusem etui książkowych jest jednak dość toporny wygląd, spory rozmiar i ciężar. Jest to zabezpieczenie skuteczne, ale znacznie obniżające walory estetyczne tabletu.

Mniej skutecznym zabezpieczeniem (szczególnie w trakcie transportu) są etui silikonowe. Chronią one tył i  boki tabletu i zabezpieczają przed wyślizgnięciem urządzenia z rąk. To etui jest chwalone ze względu na wagę i rozmiar, nie zmieniają również wyglądu samego urządzenia – praktycznie są niewidoczne. Należy wybierać modele dedykowane – tak by otwory na przyciski i złącza były w odpowiednich miejscach. Taka zabezpieczająca tablet „gumka” jest dobrym rozwiązaniem do urządzeń wykorzystywanych w domu.

Do tabletu można zakupić również klasyczną torebkę wykonaną np. z pianki. Jest to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o transport. Taka torebka jest kompaktowych rozmiarów, więc spokojnie można schować ją do plecaka, czy większej torby. Można zdecydować się na zakup torby przeznaczonej to transportowania w ręce – z uchwytem, lub schowanej – wtedy lepiej wybrać model bez uchwytu, by etui zajęło mniej miejsca.

Wśród bardziej zaawansowanych modeli etui możemy wybierać spośród różnych udogodnień – np. możemy zdecydować się na etui na tablet z klawiaturą, czy regulowane, ewentualnie z podstawką. Zależy jak wykorzystujecie tablet i w jakich warunkach – etui dobierajcie do potrzeb. Obecnie modeli jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie, a ich cena waha się od 10, do 200 zł.

Poniżej przedstawiamy ranking produktów najlepiej pasujących do kategorii Etui na tablet. Ranking ten jest weryfikowanych codziennie, tak aby można było zawsze sprawdzić najpopularniejsze produkty w danej kategorii. Nie wiesz jaki Etui na tablet wybrać? Sprawdź propozycje w poniższej tabeli.

Etui na tablet - Ranking 2021

Poniżej przedstawiamy ranking produktów najlepiej pasujących do kategorii Etui na tablet. Ranking ten jest weryfikowanych codziennie, tak aby można było zawsze sprawdzić najpopularniejsze produkty w danej kategorii. Nie wiesz jaki Etui na tablet wybrać? Sprawdź propozycje w poniższej tabeli.

RankingEtui na tabletProducentCena
1Samsung Book Cover z klawiaturą do Galaxy Tab S7 czarny EF-DT630UBEGEUSamsungAktualna Cena
2Logitech Etui Slim Folio Pro iPad Pro 11 caliLogitechAktualna Cena
3Samsung Slim Cover (EF-IT720CBEGWW)SamsungAktualna Cena
4Zagg Etui z klawiaturą do tabletu Pro Keys na Apple iPad 10,2 2019/2020) EN ZG103407134) CzarneZaggAktualna Cena
5Samsung Etui Keyboard Book Cover Tab S6 czarny 1_699237SamsungAktualna Cena
tak trafiacie na tego bloga:
 • etui tablet 9 6 cali
 • jakie dobre etui na tablet
 • ranking etui do tabletu
 • etui na tablet dla dziecka
 • etui na tablet

Etui na tablet - Opinie

 1. Lucja says:

  Ja mam tylko kilka rad, bo reszta to kwestia gustu, estetyki, możliwości finansowych. Polecam zdecydowanie etui twarde, obrotowe, porządnie dopasowane, tak żeby rogi były dobrze chronione. Najlepiej na rzep, bo te z gumką częściej się otwierają. Warto kupić osłonkę na ekran, ale porządną, bo te tanie utrudniają nawigację. Tablet bez etui jest taki golutki, bezradny – strach używać, jak widzę czasami, że np 5-latek z takim kruchym tablecikiem siedzi albo jeszcze nim wymachuje, bo taka gra, to wcale się nie dziwię, że po tygodniu to truchło, a nie tablet 🙂

 2. Marika says:

  Prawdę mówiąc nie znam się na takim sprzęcie. I właśnie dlatego zaczęłam na ten temat czytać. Nie chcę, żeby moje dziecko wiedziało więcej niż ja 😉 Faktycznie etui jest ważną sprawą- jakby nie patrzeć to sprzęt delikatny ale i przenośny. Może kiedyś sie skuszę i kupię sobie tableta ? Kto wie? Na razie wystarcza mi smartfon ale technika idzie do przodu a ja nie chce zostawać w tyle 😉

 3. KarlTheJoke says:

  Niedawno nabyłem dość uniwersalne etui OV-LC10-01. Jak dotąd sprawdza się znakomicie (a etui było dość… intensywnie przetestowane 😛 ). Wygląda stylowo i nie jest nawet drogie! Jakby ktoś szukał porządnego etui, to jest świetne.

 4. Piotro23 says:

  Miałem etui książkowe na tablet i średnio się sprawdzało. Irytowało mnie otwieranie i powiększanie tabletu. Ciekawszym rozwiązaniem jest etui na tablet bumper gumowy, rozciąga się mocno i fajnie chroni bo poza ekran wystają gumowe elementy. Dla dziecka co lubi rzucać tabletem idealna sprawa. Praktycznie masz pancerne etui.
  Zerknij na ladneetui.pl – wpisz tablet i ci wyskoczą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *