Home » Tablet 15 cali

Tablet 15 cali

Standardowe przekątne ekranów w tabletach to od 7 do 11 cali. W ostatnim czasie można jednak zauważyć tendencję do stałego zwiększania przekątnej ekranów w tabletach i ich ekrany osiągają nawet powyżej 20 cali. Dobry tablet o 15 cali ma podobną powierzchnię, co ekran standardowego laptopa i pozwala na znacznie więcej od niewielkich tabletów, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Standardowe tablety tracą dziś popularność na rzecz phabletów, natomiast ekran 15 cali, wypełnia ważną marketingową niszę.

Tablet 15 cali – zastosowania

Tak duża przekątna tabletu jak 15 cali może służyć już jako pełnoprawne urządzenie do korzystania z Internetu, edytowania dokumentów lub nawet profesjonalnej obróbki fotografii. Ich zastosowania zazębiają się z komputerami All-in-One (które nie są tak przenośne) oraz ultrabookami. Na dużym ekranie można pracować jednocześnie w dwóch oknach, a po podłączeniu do tabletu klawiatury i myszki, znacznie wzrasta produktywność naszej pracy.

Tablet można także postawić w pozycji pionowej, za pomocą wbudowanej podstawki. Tablety 15 cali idealnie sprawdzą się do prezentacji biznesowych. Długo działająca bateria oraz duża powierzchnia robocza sprawia, że tablet 15 cali może być wykorzystywany przez osoby pracujące poza biurem. Bardzo duża przekątna pozwala umieścić w tablecie baterię o podwyższonej wytrzymałości.

Dobry tablet 15 cali znajdzie także zastosowanie jako urządzenie, które można zamontować na stałe na ścianie i wyświetlać na nim na przykład informacje promocyjne lub program umożliwiający wzięcie udziału w ankiecie. Możliwości są niemal nieograniczone z uwagi na to, że większość tabletów 15 cali ma zainstalowany system operacyjny Windows. Po dołączeniu do tabletu klawiatury, można go wykorzystywać jako ultrabook. Różnice między urządzeniami zacierają się i trudno ocenić, czy dany sprzęt to tablet z dołączaną klawiaturą, czy laptop z odłączanym ekranem.

Tablet 15 cali – do 2000 zł

Dobry tablet 15 cali wcale nie musi być drogi. Wiele urządzeń ma cenę zbliżoną do najtańszych laptopów i może być wykorzystywana w podobny sposób. W tabletach 15 cali w cenie około 2000 zł można znaleźć procesory znane z laptopów, takie jak i3 i i5. Ilość RAM w sprzęcie tego typu wynosi od 4GB do 8 GB, a za wyświetlanie grafiki odpowiada zwykle zintegrowana karta graficzna. Takie parametry pozwalają na przeglądanie internetu, oglądanie filmów, korzystanie z mniej wymagających edytorów grafiki i wideo oraz zagranie w gry. Oczywiście korzystanie z programów biurowych i innych aplikacji dla firm.

Jako że tablety 15 calowe mają zainstalowany system operacyjny Windows, nie musimy zmieniać naszych przyzwyczajeń jeśli chodzi o obsługę większości aplikacji i zyskujemy możliwość korzystania z takich peryferiów jak np.: drukarka. Duże tablety tego typu mają masę niższą od laptopa o standardowej przekątnej.

Tablet 15 cali – Android czy Windows

System operacyjny Android jest zoptymalizowany pod małe ekrany, dlatego producenci tabletów o dużych przekątnych, zwykle stosują własne nakładki graficzne. Pewnym minusem korzystania z tak dużego tabletu z systemem Android jest mniejsza ilość standardowych, desktopowych wersji aplikacji. Na szczęście deweloperzy stale tworzą coraz więcej wersji programów, które do tej pory były dostępne tylko na system Windows.

Niektóre firmy umożliwiają wybór między tabletem z zainstalowanym systemem Windows 8.1 lub Windows 10 a Androidem. Ze względu na dużą przekątną ekranu i zastosowanie tabletu zbliżone raczej do laptopa, taki wybór może okazać się lepszy. System Windows na tablecie umożliwi Ci między innymi zsynchronizowanie dokumentów stworzonych na tablecie i komputerze stacjonarnym. Ta opcja nie jest tak wygodna, gdy tablet ma system Android a drugi komputer Windows.

Tablet 15 cali z klawiaturą

Tablet 15 cali będzie oferował podobne opcje do netbooka (tańsze modele z gorszymi parametrami) czy laptopów lub ultrabooków (droższe modele z bardzo dobrymi osiągami). Z tego powodu ciekawym rozwiązaniem są tablety z klawiaturą ułatwiające dodatkowo wprowadzanie tekstu. Wybierając taki tablet zwróćmy uwagę na konstrukcję łączącą poszczególne części urządzenia – powinna oferować mocne trzymanie ekranu oraz możliwość zmiany jego nachylenia tak jak w laptopie. Alternatywą jest duży tablet z klawiaturą bezprzewodową – jeśli zdecydujemy się na zakup takiego urządzenia, musimy liczyć się z tym, że pisanie na klawiaturze z tabletem trzymanym na kolanach będzie niemożliwe.

Rynek komputerów przenośnych rozwija się i przyszłość pokaże, czy urządzenia tego typu zastąpią laptopy. Ich największym plusem jest świetny, dotykowy ekran, dostosowany do wyświetlania kontrastowego jasnego obrazu.

Tablet 15 cali - Ranking 2019

Poniżej przedstawiamy ranking produktów najlepiej pasujących do kategorii Tablet 15 cali. Ranking ten jest weryfikowanych codziennie, tak aby można było zawsze sprawdzić najpopularniejsze produkty w danej kategorii. Nie wiesz jaki Tablet 15 cali wybrać? Sprawdź propozycje w poniższej tabeli.

Ranking Tablet 15 cali Cena
1Lenovo IdeaPad Miix 320 (80XF00F0PB)Aktualna Cena
2Asus Transformer Book (T101HA-GR030T)Aktualna Cena
3Lenovo Yoga 530 (81H90040PB)Aktualna Cena
4Microsoft Surface Go (MHN-00004)Aktualna Cena
5Kruger&Matz Edge 1086 (KM1086)Aktualna Cena
tak trafiacie na tego bloga:
 • jaki 15 calowy tablet
 • Tablety 15 i wieksze
 • tablet 15
 • tablet 15 cali
 • tablet 15 cali android

Tablet 15 cali - Opinie

 1. Iwona says:

  Wcześniej miałam mniejszy tablet, teraz kupiłam taki 15 cali. Jestem z niego zadowolona, jednak ten mniejszy to dla mnie większy komfort, bo mogłam go włożyć nawet do najmniejszej torebki i nie było problemu. Fajnie, że pokazujecie różne rozwiązania.

 2. Oliwia says:

  Ja natomiast polecam tablet o takiej wielkości. Najlepsze tablety 15 cali to te, które posiada np. Acer. Bardzo dobry sprzęt, wyjątkowo wysoka jakość. Jeszcze Lenovo mi się podobają. Dobry tablet 15 cali, powinien zaskakiwać przede wszystkim swoimi parametrami i tym co ma w środku.

 3. Lolka says:

  Najlepszy tablet 15 cali to idealny sprzęt do pracy. Ja odkąd mam taki tablet, w tym wymiarze, to zastąpił mi on laptopa. Mogę na nim zrobić wszystko, czego potrzebuję. Oglądam seriale, czytam ebooki i piszę teksty. Moim zdaniem taki tablet może mieć wszystko, czego nam potrzeba. Zdecydowanie polecam.

 4. Victoria says:

  Korzystam w pracy z takiego sprzętu. Tablet 15 cali, to jednak dość duży sprzęt, który nie wszystkim podpasuje. Rozumiem to doskonale, bo sama miałam trudności, żeby zacząć na nim pracować. Później już się przyzwyczaiłam. Na co dzień jednak wydaje mi się zbyt dużym rozmiarem. Korzystałam z Asus VivoBook.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *