Home » Tablet do 600 zł

Tablet do 600 zł

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, rozglądając się za najlepszym dla nas tabletem? Na każdy parametr, ponieważ wpłynie on na jakość użytkowania, a przede wszystkim na cenę urządzenia. Patrzmy na wszystko – od wymiarów ekranu i użytych podzespołów po rodzaj systemu operacyjnego, na jakim działa nasz tablet. Liczyć będzie się również waga urządzenia i możliwości czasowe akumulatora. Oczywiście nie bez znaczenia będzie także jakość wykonania oraz użyte materiały.

Jeśli mamy budżet ograniczony do 600 zł, dobrze jest zrobić porządne rozeznanie w dostępnych w tej cenie modelach. Mamy bowiem możliwość wybrania urządzenia od wiodącego producenta, ale starszego modelu lub bardziej okrojonej wersji. Mamy też możliwość zostać testerami mniej popularnych marek lub producentów, którzy dopiero wchodzą na polski rynek.

Możemy liczyć na znalezienie najbardziej odpowiadającego nam oprogramowania, ale tylko w zakresie pochodzenia – raczej nie będzie to najnowsza wersja, ale wciąż będzie to urządzenie zgodne z aplikacjami, poza tym można zrobić aktualizację systemu.

Dobry tablet do 600 złotych?

W sklepach można znaleźć bardzo dużo modeli tanich tabletów, w cenie od około 500 do 600 złotych. Czy dorównują one możliwościom droższym modelom? W przeważającej większości przypadków pozwalają na normalne użytkowanie i wykorzystywanie ich do podstawowych czynności (internet, komunikacja, proste aplikacje), jednak oferują one trochę niższą jakość niż droższe modele. Wybierając tańszy tablet, musimy liczyć się między innymi z tym, że:

 • Będzie miał on gorszy ekran niż w droższych modelach, pod względem odwzorowania kolorów, rozdzielczości, kątów widzenia i jasności
 • Jego podzespoły będą miały wydajność porównywalną z topowym sprzętem sprzed kilku lat, co wpłynie negatywnie na przyjemność korzystania z wymagających gier (ale nie prostych aplikacji i przeglądania Internetu)
 • Nie będzie on wyposażony w takie opcje, jak na przykład moduł szybkiego Internetu, czujnik oświetlenia czy żyroskop, itp.

Mimo tych wad, tablety w cenie około 600 złotych sprawdzają się jako sprzęt dla mniej wymagających użytkowników oraz wtedy, gdy chcemy na tablecie wyłącznie przeglądać Internet i oglądać filmy (lub np. wykorzystać jako nawigację). Oferta producentów tabletów jest coraz bardziej rozbudowana i można w niej znaleźć coraz lepsze, tanie modele.

Szukając tabletu w cenie do 600 złotych, należy zwrócić szczególną uwagę na modele z mniejszymi ekranami. Większość z nich ma około 7 cali.

Jakich funkcji możemy się spodziewać w tablecie do 600 zł?

 • System Android 5.1 (często z aktualizacjami), Windows 8.1,
 • Wyświetlacz HD,
 • Miejsca na karty pamięci,
 • co najmniej 1,5 – 2 GB RAM
 • Nawet 4 rdzenie,
 • Pamięć masowa od 8 GB do nawet 16 GB,
 • Wyświetlacz w rozmiarach od 7 do 12 cali,
 • Odbiór internetu 4G LTE,

Jakie zalety będą miały ekrany 7 calowe, a jakie 10 calowe?

Jeśli planujesz swojego tabletu używać poza domem, to prawie zawsze lepszym wyjściem jest ekran mniejszy. 7 cali z łatwością zmieści się w torebce, a nawet w wewnętrznej kieszeni marynarki. Tablety większe są mniej poręczne i cięższe – transport może więc być dosyć kłopotliwy.

Z kolei jeśli chcielibyśmy kierować się jakością oglądania filmów, to im większy ekran tym lepszy. Dzieje się tak również ze względu na to, że większe urządzenia mają też większe akumulatory, więc mogą pracować dłużej pomiędzy ładowaniami. Tablety 12 cali są niezastąpione także w biznesie jako alternatywa dla notebooka.

Również przeglądanie internetu będzie bardziej komfortowe na większym wyświetlaczu, ponieważ daje to możliwość przeglądania stron bez powiększania ich zawartości (chociaż coraz częściej strony internetowe dostosowane są już do mniejszych urządzeń mobilnych).

Myślmy rozsądnie o rozmiarze – jeśli mamy smartfon o rozmiarze 5 cali lub większym, zakup 7 calowego tabletu mija się z celem, bo nie dostarczy żadnych dodatkowych wrażeń wizualnych. W takiej sytuacji rekomendujemy zakup tabletu większego, ponieważ da on większy komfort użytkowania i będzie stanowić uzupełnienie dla smartfona.

Tablet do 600 zł - Ranking 2019

Poniżej przedstawiamy ranking produktów najlepiej pasujących do kategorii Tablet do 600 zł. Ranking ten jest weryfikowanych codziennie, tak aby można było zawsze sprawdzić najpopularniejsze produkty w danej kategorii. Nie wiesz jaki Tablet do 600 zł wybrać? Sprawdź propozycje w poniższej tabeli.

Ranking Tablet do 600 zł Cena
1Huawei Mediapad T3 8.0 16GB LTE SzaryAktualna Cena
2Lenovo Tab 4 10 TB-X304L 16GB LTE czarny (ZA2K0009PL)Aktualna Cena
3Lenovo Tab M10 16GB 4G czarny (ZA490032SE)Aktualna Cena
4Lenovo Tab M10 10.1 32GB biały (ZA480079SE)Aktualna Cena
5Samsung Galaxy Tab 8 T380 16GB Czarny (SM-T380NZKAXEO)Aktualna Cena
tak trafiacie na tego bloga:
 • tablet do 500 zł 2017
 • tablet do 600 zł
 • tablety graficzne wacom opinie
 • tablet do 500 2017
 • tablet do 1500 zł 2017

Tablet do 600 zł - Opinie

 1. Oliwia says:

  Mam taki tani tablet, właśnie firmy Lark. Nie jest to może sprzęt najwyższych lotów, ale do przeglądania internetu wystarcza. Nie robię na tablecie nie wiadomo jakich rzeczy, nie mam aplikacji więc wszystko działa jak należy.

 2. Tosia says:

  Moim zdaniem warto wydać więcej na tablet, żeby posłużył dłużej. Ja za 600 zł kupiłam używany, ale z górnej półki i już wytrzymuje kilka lat. Wcześniej miałam taki tańszy, ale niestety zamulał strasznie i nie dało się na nim pracować.

 3. Y. says:

  Ja tak samo, kupiłam najlepszy tablet do 600 zł – był on używany i świetnie sprawdza się już od kilku lat. Myślę, że przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na markę i parametry. W ten sposób wytypować można dobrej jakości sprzęt, który posłuży i będzie przynosił przyjemność z korzystania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *