Home » Tablet do czytania

Tablet do czytania

Chyba jest to oczywiste, że do czytania e-booków najlepszy jest czytnik, ale nie da się zaprzeczyć, że jest to kolejne urządzeni i kolejne koszta. Rozumiem chęć połączenia kilku funkcjonalności w tablecie i mam dobrą wiadomość: jest to możliwe! Na tablecie czytanie również może być przyjemne – co prawda nie zagwarantuje wam braku zmęczenia oczu, czy takich wrażeń jak e-ink, czyli rodzaj wyświetlacza w czytnikach, ale dla osób chcących czytać np. w środkach lokomocji, czy godzinę przed snem – tablet okaże się idealnym rozwiązaniem.

Ale jaki tablet do ebooków będzie najlepszy?

Po pierwsze wielkość – czytanie na tablecie 10 calowym będzie dużo wygodniejsze niż na mniejszym, dlatego odradzam zakup 7 calowych tabletów. Warto też zainwestować w tablet z Androidem, który współpracuje z księgarnią Legimi, która jako jedyna w Polsce umożliwia czytanie w chmurze i wykupienie abonamentu. Wówczas tablet ma również sens jako uzupełnienie dla czytnika. Z jednego abonamentu można korzystać nawet na 4 urządzeniach, dzięki czemu również inni domownicy, czy przyjaciele będą mogli z tego skorzystać.

Sam w taki sposób czytam – posiadam zarówno czytnik, jak i tablet  i naprawdę jestem zadowolony. Jedyny minus, to właśnie wielkość ekranu, dlatego polecam 10 calowe. Właściwie nic innego nie musicie brać pod uwagę jeśli chodzi o tablet do czytania – na każdym tablecie można otworzyć e-booka, każdy będzie odpowiedni. Pozostałe parametry możecie dobrać do innych potrzeb.

Kiedy tablet jest niezastąpiony?

Tak, w pewnej chwili nawet czytnik wymięka, a tablet świeci triumfy! Chodzi oczywiście o wszelkiego rodzaju komiksy i podręczniki, pełne ilustracji, wykresów itd. E-ink kompletnie nie radzi sobie z wyświetlaniem grafik i przede wszystkim – jest czarno biały, jeśli więc studiujecie i często korzystacie z pomocy naukowych w PDF-ach, albo jeśli jesteście fanami komiksów – tablet miło was zaskoczy!

Poniżej przedstawiamy ranking produktów najlepiej pasujących do kategorii Tablet do czytania. Ranking ten jest weryfikowanych codziennie, tak aby można było zawsze sprawdzić najpopularniejsze produkty w danej kategorii. Nie wiesz jaki Tablet do czytania wybrać? Sprawdź propozycje w poniższej tabeli.

Tablet do czytania - Ranking 2019

Poniżej przedstawiamy ranking produktów najlepiej pasujących do kategorii Tablet do czytania. Ranking ten jest weryfikowanych codziennie, tak aby można było zawsze sprawdzić najpopularniejsze produkty w danej kategorii. Nie wiesz jaki Tablet do czytania wybrać? Sprawdź propozycje w poniższej tabeli.

Ranking Tablet do czytania Producent Cena
1Samsung Galaxy Tab A T580 10.1 16GB czarny (SM-T580NZKAXEO)SamsungAktualna Cena
2Huawei """MediaPad M3 Lite 10 32GB LTE szary (M3 Lite 10 LTE M3 Lite 10 LTE) (M3 Lite 10 LTE (M3 Lite 10 LTEHuaweiAktualna Cena
3Samsung Galaxy Tab A T280 7.0 8GB czarny (SM-T280NZKAXEO)SamsungAktualna Cena
4Lenovo Yoga Tab 3 10 Plus TB-X70L 32GB LTE czarny (ZA1R0014PL)LenovoAktualna Cena
5Samsung Galaxy Tab S2 T719 8.0 32GB LTE biały (SM-T719NZWEXEO)SamsungAktualna Cena
tak trafiacie na tego bloga:
 • tablet do czytania
 • tablet do czytania ksiazek
 • jaki tablet do czytania
 • tablet do czytania pdf
 • czytanie na tablecie

Tablet do czytania - Opinie

 1. Flora says:

  Tablet do czytania? Chyba w ostateczności i na krótką metę. Tablet bardzo męczy wzrok, wcale nie jest to dobre rozwiązanie. Zdecydowanie lepiej kupić sobie czytnik do czytania. Właściwie się nie zużywa, a komfort jest dużo większy. Jeśli ktoś miał do czynienia z czytnikiem za nic nie przerzuci się na tablet. Osobom, które się wahają stanowczo odradzam zakup tabletu. Tzn. nie mam nic do tabletów, ale do czytania na nich 🙂

 2. Olka says:

  Do czytania prasy, owszem, tablet się nadaje jak najbardziej. Nawet lepsze wrażenie niż na czytniku, gdzie czasopisma ze zdjęciami po prostu padają. Również podręczniki, czy albumy – tablet niezastąpiony! Jedyny mój warunek wobec takiego urządzenia do czytania, to dobra matryca i spory ekran – na 7 calowych tabletach nie polecam. Ja kupiłam 10 calowy specjalnie do prasy i książek, jeśli to się jakoś wpisuje w wasz styl użytkowania tabletu, to polecam takie wyjście.

 3. Jadzka says:

  Jestem tradycjonalistką, jeśli o czytanie chodzi 🙂 Uważam że nic nie zastąpi normalnej książki a czytniki, tablety odbierają cały urok czytania. Jedynie jadąc gdzieś korzystałabym z rozwiązania tego typu . Za to moje dzieci są fanami nowinek technicznych i dla nich takie rzeczy są idealne. Faktycznie 7 calowy ekran może byc trochę za mały ale na 10 calowym powinno sie czytać bez problemu 😉

  • Julia says:

   To już zależy od naszych potrzeb. Również jestem zakochana w dotyku i zapachu papieru jednak cóż z tego, gdy czytam podręczniki weterynaryjne, z których większość ma tysiąc stron i więcej, ważą po kilka kilogramów, a wersje papierowe kosztują po kilkaset złotych. Poza domowym zaciszem korzystać się z tego nie da. Mam nadzieję, że tablet okaże się dla mnie właściwym rozwiązaniem, chociaż do niedawna byłam co do niego bardzo sceptyczna.

 4. Mimi says:

  Ja już od ponad roku czytam na ipadzie 10″ powiem, że jest to bardzo wygodne potrafię czytać kilka godzin nawet w nocy, a oczy wcale się nie męczą. Czytnika nigdy nie miałam w ręce, ale na tableta narzekać nie mogę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *