Tablet 8 cali

Tablety 8 cali, cieszą się obecnie większą popularnością niż mniejsze modele. Wynika to przede wszystkim z tego, że funkcjonalności małych tabletów, mogą być łatwo zastąpione, dzięki coraz większym smartfonom. Duży, 8 calowy tablet, oferuje znacznie większe pole widzenia i pozwala na wygodne oglądanie filmów, przeglądanie Internetu czy nawet wykonywanie prostszych prac biurowych. Duży tablet można zastosować także jako dodatkowy wyświetlacz do komputera, a także, jako element samochodowego centrum rozrywki. Dobre tablety o przekątnej 8 cali, są także łatwo przenośne – w przeciwieństwie do większych modeli, nie zajmują miejsca w plecaku lub w torbie.

Dobry tablet 8 cali z systemem Android

System operacyjny Android w tablecie, ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Do plusów można zaliczyć przede wszystkim to, że jest darmowy i dostępny w dużej ilości wersji – niemal każdy producent, tworzy własną odmianę tego systemu, natomiast modele tabletów Nexus, działają na Androidzie bez dodatków. Android to system z ogromną ilością aplikacji i gier, który jest stosunkowo prosty w obsłudze i oferujący szeroki zakres modyfikacji interface.

Ranking tabletów 8 cali z Androidem

Ranking Tablety 8 cali z Androidem Producent Cena
1Huawei MediaPad M3 8.0 64GB LTE złotyHuaweiAktualna Cena
2Huawei Mediapad T3 8.0 16GB SzaryHuaweiAktualna Cena
3Huawei MediaPad M3 8.0 32GB LTE srebrnyHuaweiAktualna Cena
4Lenovo Tab 4 8 TB-8504F 16GB czarnyLenovoAktualna Cena
5Huawei Mediapad T3 8.0 16GB LTE SzaryHuaweiAktualna Cena

Tablety 8 cali z systemem operacyjnym Android, mają także wady. Największym minusem jest szybkość działania. System Android nie jest optymalizowany osobno pod każde urządzenie, dlatego mogą pojawić się znaczne różnice, w szybkości działania systemu operacyjnego. Wadą Androida jest także coraz wolniejsze działanie urządzenia, wynikające z blokowania pamięci przez system operacyjny. Płynnie działają przede wszystkim tablety z najwyższej półki cenowej, natomiast tańsze modele, szczególnie z zainstalowaną nową wersją systemu operacyjnego, mogą mieć problemy z płynnym działaniem.

Należy także pamiętać o trzecim czynniku, jakim jest duża ilość wirusów na ten system – obecnie ryzyko wykradzenia danych z telefonu, jest realnym zagrożeniem. Jeszcze jednym czynnikiem wpływającym niekorzystnie na rzecz tabletów z Androidem, są rzadkie aktualizacje. Wybierając tablet z Androidem spoza najlepszych modeli, nie można liczyć na regularne łatki.

Mimo tych wad, tablet z systemem operacyjnym Android jest dziś nadal bardzo dobrym wyborem, ze względu na ogromny wybór modeli z różnych półek cenowy.

Tablet 8 cali z Windows

Tablety z systemem Windows, mają zbliżone funkcjonalności do laptopów i komputerów stacjonarnych, wyposażonych w ten system operacyjny. Korzystając z tabletu z systemem Windows 10, możemy zainstalować na nim standardowe, aplikacje, lub … korzystać z aplikacji w chmurze, łącząc się z nią za pomocą konta Microsoft.

Dobre tablety z Windows oferują ciekawy, dopracowany interface, który jest jednak znacznie trudniejszy do modyfikacji niż w systemie Android. Taki tablet będzie bardzo dobrym wyborem dla osoby, która przyzwyczaiła się do wyglądu systemu operacyjnego, jaki znamy od Windows 8.

Ranking tabletów 8 cali z Windows

Ranking Tablety 8 cali z Windows Producent Cena
1Colorovo CityTab Supreme 8 3GColorovoAktualna Cena

Tablety z Windowsem 8RT oferują znacznie mniej funkcjonalności niż z Windows 10, dlatego zamiast nich, znacznie lepiej wybrać model z systemem Windows 8.1 oraz oczywiście najnowszym.

Osoba, która chce kupić komputer łączący zalety tabletu i komputera stacjonarnego, może zdecydować się na przykład na tablet z przystawką w postaci klawiatury. Będzie on oferował podobne możliwości do niewielkiego laptopa.

Tablet 8 cali do 400 – 500 zł

Rewolucja techniczna doprowadziła do tego, że w cenie poniżej 400 złotych można kupić dobrze wyposażony tablet, który będzie dobrze sprawdzał się w wielu zastosowaniach. Są to zarówno tańsze modele największych producentów, jak i tablety od mniej znanych firm.

Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę, wybierając tablety w cenie 400 złotych? Bardzo ważnym elementem jest wbudowana pamięć – w wielu modelach na karcie pamięci nie można instalować aplikacji, co oznacza, że 8 GB miejsca (pomniejszone jeszcze o system operacyjny), może szybko się skończyć. Nie stanowi to tak dużego problemu w modelach, które służą przede wszystkim do przeglądania internetu.

Ranking tabletów 8 cali w cenie 400-500 zł

Ranking Tablety 8 cali za 400-500 zł Producent Cena
1Huawei Mediapad T3 8.0 16GB SzaryHuaweiAktualna Cena
2Lenovo Tab 4 8 TB-8504F 16GB czarnyLenovoAktualna Cena
3Lenovo Tablet Tab 3 16GB LTE białyLenovoAktualna Cena
4Lenovo Tab 2 A8-50F 16GB niebieskiLenovoAktualna Cena

Warto kupić także tablet z większą ilością pamięci RAM, który pozwoli na jednoczesne włączenie kilku aplikacji. Idealnym rozwiązaniem będzie możliwość zakupu tabletu z 2 GB RAM. Pojemność baterii w tanich tabletach jest zwykle dość słaba.

Tablet 8 cali do 1000 zł

W cenie do 1000 złotych można kupić tablet, oferujące znacznie większe możliwości do tanich laptopów. Standardem w takich modelach jest pojemny dysk twardy, znacznie lepszy wyświetlacz i pojemny dysk. Warto kupić także tablet w metalowej obudowie, lub zdecydować się na model wyposażony w przystawkę w formie klawiatury. Wśród droższych modeli tabletów, można znaleźć także tablety wyposażone w baterię o dużej pojemności.

Ranking tabletów 8 cali do 1000 zł

Ranking Tablety 8 cali do 1000 zł Producent Cena
1Huawei MediaPad M3 8.0 64GB złotyHuaweiAktualna Cena
2Huawei MediaPad M3 8.0 32GB srebrnyHuaweiAktualna Cena

Tablet 8 cali – 3g, 4g LTE

Producenci namawiają nas na zakup tabletów, opisując, że posiadają one coraz szybsze moduły łączności z internetem. Warto zwrócić uwagę, że LTE i 4G to bardzo szybki sposób łączności, ale działający wyłącznie w pewnych rejonach naszego kraju.

Jeśli korzystasz z sieci wyłącznie w domu lub w pracy, gdzie jest dostępna jedynie sieć Wi-Fi, równie dobrym wyborem będzie tablet wyposażony w podstawowe opcje łączności.

tak trafiacie na tego bloga:
 • tablety 8 cali ranking
 • tablety 8 cali 2017
 • tablet 8 cali lte 2017
 • tablet lenovo 8 cali
 • tablet8

Tablet 8 cali - Opinie, propozycje, komentarze... (2)

 1. Aneta says:

  Dla mnie 8 cali to wystarczająco jak na tablet. Sama mam Ipada Mini i sprawdza się u mnie doskonale. Bez problemu mogę go wszędzie zabrać, jest bardzo poręczny w użytkowaniu dlatego dla mnie to jest najlepsza wielkość. Duży plus to też ceny, bo 8 calówki można kupić za niewielką cenę.

 2. Lola says:

  Tablet 8 cali, to mój faworyt! Miałam okazję testować już tablety o różnej rozdzielczości, ale ten jest moim ulubionym. Można na nim bez problemu pracować, wszędzie go schować i bardzo dobrze sobie radzi ze wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *