Tablet 8 cali

Tablety 8 cali, cieszą się obecnie większą popularnością niż mniejsze modele. Wynika to przede wszystkim z tego, że funkcjonalności małych tabletów, mogą być łatwo zastąpione, dzięki coraz większym smartfonom. Duży, 8 calowy tablet, oferuje znacznie większe pole widzenia i pozwala na wygodne oglądanie filmów, przeglądanie Internetu czy nawet wykonywanie prostszych prac biurowych. Duży tablet można zastosować także jako dodatkowy wyświetlacz do komputera, a także, jako element samochodowego centrum rozrywki. Dobre tablety o przekątnej 8 cali, są także łatwo przenośne – w przeciwieństwie do większych modeli, nie zajmują miejsca w plecaku lub w torbie.

Dobry tablet 8 cali z systemem Android

System operacyjny Android w tablecie, ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Do plusów można zaliczyć przede wszystkim to, że jest darmowy i dostępny w dużej ilości wersji – niemal każdy producent, tworzy własną odmianę tego systemu, natomiast modele tabletów Nexus, działają na Androidzie bez dodatków. Android to system z ogromną ilością aplikacji i gier, który jest stosunkowo prosty w obsłudze i oferujący szeroki zakres modyfikacji interface.

Ranking tabletów 8 cali z Androidem

Ranking Tablety 8 cali z Androidem Producent Cena
1Samsung Galaxy Tab S2 T713 8.0 32GB złotySamsungAktualna Cena
2Huawei Mediapad T3 8.0 16GB LTE SzaryHuaweiAktualna Cena
3Samsung Galaxy Tab S2 T719 8.0 32GB LTE białySamsungAktualna Cena
4Samsung Galaxy Tab S2 T719 8.0 32GB LTE czarnySamsungAktualna Cena
5Samsung Galaxy Tab S2 T-719 8.0 32GB LTE złotySamsungAktualna Cena

Tablety 8 cali z systemem operacyjnym Android, mają także wady. Największym minusem jest szybkość działania. System Android nie jest optymalizowany osobno pod każde urządzenie, dlatego mogą pojawić się znaczne różnice, w szybkości działania systemu operacyjnego. Wadą Androida jest także coraz wolniejsze działanie urządzenia, wynikające z blokowania pamięci przez system operacyjny. Płynnie działają przede wszystkim tablety z najwyższej półki cenowej, natomiast tańsze modele, szczególnie z zainstalowaną nową wersją systemu operacyjnego, mogą mieć problemy z płynnym działaniem.

Należy także pamiętać o trzecim czynniku, jakim jest duża ilość wirusów na ten system – obecnie ryzyko wykradzenia danych z telefonu, jest realnym zagrożeniem. Jeszcze jednym czynnikiem wpływającym niekorzystnie na rzecz tabletów z Androidem, są rzadkie aktualizacje. Wybierając tablet z Androidem spoza najlepszych modeli, nie można liczyć na regularne łatki.

Mimo tych wad, tablet z systemem operacyjnym Android jest dziś nadal bardzo dobrym wyborem, ze względu na ogromny wybór modeli z różnych półek cenowy.

Tablet 8 cali z Windows

Tablety z systemem Windows, mają zbliżone funkcjonalności do laptopów i komputerów stacjonarnych, wyposażonych w ten system operacyjny. Korzystając z tabletu z systemem Windows 10, możemy zainstalować na nim standardowe, aplikacje, lub … korzystać z aplikacji w chmurze, łącząc się z nią za pomocą konta Microsoft.

Dobre tablety z Windows oferują ciekawy, dopracowany interface, który jest jednak znacznie trudniejszy do modyfikacji niż w systemie Android. Taki tablet będzie bardzo dobrym wyborem dla osoby, która przyzwyczaiła się do wyglądu systemu operacyjnego, jaki znamy od Windows 8.

Ranking tabletów 8 cali z Windows

Ranking Tablety 8 cali z Windows Producent Cena
1Colorovo CityTab Supreme 8 3GColorovoAktualna Cena

Tablety z Windowsem 8RT oferują znacznie mniej funkcjonalności niż z Windows 10, dlatego zamiast nich, znacznie lepiej wybrać model z systemem Windows 8.1 oraz oczywiście najnowszym.

Osoba, która chce kupić komputer łączący zalety tabletu i komputera stacjonarnego, może zdecydować się na przykład na tablet z przystawką w postaci klawiatury. Będzie on oferował podobne możliwości do niewielkiego laptopa.

Tablet 8 cali do 400 – 500 zł

Rewolucja techniczna doprowadziła do tego, że w cenie poniżej 400 złotych można kupić dobrze wyposażony tablet, który będzie dobrze sprawdzał się w wielu zastosowaniach. Są to zarówno tańsze modele największych producentów, jak i tablety od mniej znanych firm.

Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę, wybierając tablety w cenie 400 złotych? Bardzo ważnym elementem jest wbudowana pamięć – w wielu modelach na karcie pamięci nie można instalować aplikacji, co oznacza, że 8 GB miejsca (pomniejszone jeszcze o system operacyjny), może szybko się skończyć. Nie stanowi to tak dużego problemu w modelach, które służą przede wszystkim do przeglądania internetu.

Ranking tabletów 8 cali w cenie 400-500 zł

Ranking Tablety 8 cali za 400-500 zł Producent Cena
1Lenovo Tab 4 8 TB-8504F 16GB czarnyLenovoAktualna Cena
2Huawei Mediapad T3 8.0 16GB LTE SzaryHuaweiAktualna Cena
3Lenovo TAB 3 8 16GB LTE białyLenovoAktualna Cena
4Lenovo Tab 4 8 TB-8504F 16GB białyLenovoAktualna Cena
5Lenovo Tab 4 8.0 TB-8504X 16GB LTE białyLenovoAktualna Cena

Warto kupić także tablet z większą ilością pamięci RAM, który pozwoli na jednoczesne włączenie kilku aplikacji. Idealnym rozwiązaniem będzie możliwość zakupu tabletu z 2 GB RAM. Pojemność baterii w tanich tabletach jest zwykle dość słaba.

Tablet 8 cali do 1000 zł

W cenie do 1000 złotych można kupić tablet, oferujące znacznie większe możliwości do tanich laptopów. Standardem w takich modelach jest pojemny dysk twardy, znacznie lepszy wyświetlacz i pojemny dysk. Warto kupić także tablet w metalowej obudowie, lub zdecydować się na model wyposażony w przystawkę w formie klawiatury. Wśród droższych modeli tabletów, można znaleźć także tablety wyposażone w baterię o dużej pojemności.

Ranking tabletów 8 cali do 1000 zł

Ranking Tablety 8 cali do 1000 zł Producent Cena
1Lenovo Tab 4 8 Plus TB-8704X 16GB LTE białyLenovoAktualna Cena
2Huawei MediaPad M3 8.0 64GB złotyHuaweiAktualna Cena

Tablet 8 cali – 3g, 4g LTE

Producenci namawiają nas na zakup tabletów, opisując, że posiadają one coraz szybsze moduły łączności z internetem. Warto zwrócić uwagę, że LTE i 4G to bardzo szybki sposób łączności, ale działający wyłącznie w pewnych rejonach naszego kraju.

Jeśli korzystasz z sieci wyłącznie w domu lub w pracy, gdzie jest dostępna jedynie sieć Wi-Fi, równie dobrym wyborem będzie tablet wyposażony w podstawowe opcje łączności.

tak trafiacie na tego bloga:
 • tablety 8 cali ranking
 • tablety 8 cali 2017
 • tablet 8 cali lte 2017
 • tablet lenovo 8 cali
 • tablet8

Tablet 8 cali - Opinie, propozycje, komentarze... (3)

 1. Aneta says:

  Dla mnie 8 cali to wystarczająco jak na tablet. Sama mam Ipada Mini i sprawdza się u mnie doskonale. Bez problemu mogę go wszędzie zabrać, jest bardzo poręczny w użytkowaniu dlatego dla mnie to jest najlepsza wielkość. Duży plus to też ceny, bo 8 calówki można kupić za niewielką cenę.

 2. Lola says:

  Tablet 8 cali, to mój faworyt! Miałam okazję testować już tablety o różnej rozdzielczości, ale ten jest moim ulubionym. Można na nim bez problemu pracować, wszędzie go schować i bardzo dobrze sobie radzi ze wszystkim.

 3. Betty says:

  Moim zdaniem dobry tablet 8 cali oczywiście może mieć taką przekątną. Sama z takiego korzystałam przez dłuższy czas. Jednak kiedy kupiłam sobie większy model, zdecydowanie bardziej go polubiłam. Trudno mi było wrócić na ten mniejszy, bo już przyzwyczaiłam się do tego większego. Ale nie jest to zły wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *