Aspadit.pl » Tablet edukacyjny

Tablet edukacyjny

Tablet edukacyjny
Tablet edukacyjny dla dzieci

Tablety dla dzieci to zupełnie inne urządzenia niż tablety dla dorosłych. Ich funkcją ma być głównie zabawa i edukacja, jest to nie tyle zabawka, co wiele programów edukacyjnych w jednym. Są one przeznaczone dla dzieci od 0-7 lat, korzystać mogą z nich nawet maluchy nie potrafiące czytać. Starsze dziecko raczej nie będzie zachwycone takim „dziecięcym tabletem”, lepiej postawić na tablet tradycyjny.

Tablety edukacyjne budzą wiele wątpliwości – bo czy urządzenie elektroniczne może zastąpić analogowe poznawanie świata, czy nauka kolorów powinna się odbywać na ekranie i czy warto od najmłodszych lat przyzwyczajać maluchy do elektroniki? Na te pytania każdy rodzic musi sam odpowiedzieć, ja tu pomogę jednak wybrać model tym którzy się na to zdecydują.

Tablet edukacyjny dla dziecka musi być po pierwsze lekki i solidny. Ciekawa forma i atrakcyjny wygląd nie powinny być podstawą podczas wyboru. Szukamy przede wszystkim czegoś z intuicyjnym interfejsem i ciekawą ofertą. Nie warto również wybierać modeli najdroższych, ponieważ bądź co bądź tablet jest urządzeniem mogącym się zepsuć – to po pierwsze, po drugie – dziecko z niego wyrośnie.

Kolejna rzecz to aplikacje i kontrola rodzicielska. Tablet dziecka nie ma służyć do przeglądania Internetu, w modelach dla najmłodszych taka opcja powinna być całkowicie wyłączona. Szukajcie więc tabletów na których znajduje się dużo ciekawych aplikacji, nie tylko gier!

W kwestiach bezpieczeństwa użytkowania – zwracajcie uwagę na to czy tablet ma różnego rodzaju gumki, amortyzatory, wzmocnienia, co obejmuje serwis i ile kosztują podstawowe naprawy, warto też wybrać model wodoodporny.

Tablet edukacyjny - Ranking 2021

Poniżej przedstawiamy ranking produktów najlepiej pasujących do kategorii Tablet edukacyjny. Ranking ten jest weryfikowanych codziennie, tak aby można było zawsze sprawdzić najpopularniejsze produkty w danej kategorii. Nie wiesz jaki Tablet edukacyjny wybrać? Sprawdź propozycje w poniższej tabeli.

RankingTablet edukacyjnyProducentCena
1Spin Master Psi Patrol interaktywny tablet Rydera obrotowy 6058333 20125849Spin MasterAktualna Cena
2Clementoni Mój Pierwszy Tablet CLE60956ClementoniAktualna Cena
3Fisher Price Tablet malucha DHN29Fisher PriceAktualna Cena
4Dumel Discovery Tablet zabawa na farmie 80012DumelAktualna Cena
5Dumel Discovery Discovery Tablet Bajkowy Świat DD 80029DumelAktualna Cena
tak trafiacie na tego bloga:
 • tablet edukacyjny
 • tablet edukacyjny dla dzieci
 • jaki tablet edukacyjny dla dziecka
 • tablety edukacyjne dla dzieci
 • jaki tablet edukacyjny polecacie

Tablet edukacyjny - Opinie

 1. Lilianna says:

  Wzbraniałam się długo przed tabletem edukacyjnym, ale musze powiedzieć, że nie potrzebnie, przekonałam się! Nie jest to wcale coś, co kojarzymy jako tablet, po prostu multimedialna zabawka, w której zmieszczono i naukę i zabawę. Ja osobiście wybrałam model do nauki angielskiego i niemieckiego, plus matematyka. Różne poziomy, fajne gry i to całkiem sporo. Myślę, że naprawdę dobrze wybrałam. Co najmneij kilka zabawek w jednej.

 2. Mama Tomka says:

  Mój synek bardzo lubi takie zabawki, jak każde dziecko pewnie – im bardziej dorosły wygląd, im więcej gier i im bardziej psuje oczy itd – tym lepiej. Nie kupię mu na pewno, nie wpisuje się to w mój sposób wychowywania dziecka, ale też nie odradzam zupełnie. Wielu moich znajomych ma i poleca, złe wrażenie, które robi moim zdaniem słowo “tablet” szybko umyka, dziecko naprawdę może zrobić coś wartościowego. I mówię to ja, zagorzała zwolenniczka gier planszowych!

 3. Marietta says:

  W tym roku zdecydowaliśmy się na zakup tabletu edukacyjnego i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, zarówno my rodzice jak i nasze dziecko oczywiście 🙂 Najważniejsze, że się świeci, że można się z niego czegoś nauczyć i przede wszystkim oswaja dziecko ze sprzętem ale też pozwala naszemu odpocząć. Każdy ma swój tablet i jest zadowolony 🙂

 4. Miśka says:

  Dobry tablet edukacyjny, to nie tylko świetna zabawa ale przede wszystkim nauka. Ja swoim dzieciom kupiłam taki tablet i jestem bardzo zadowolona. One zresztą też 🙂 Podoba mi się to, jak są one zbudowane i jak można je wykorzystać. Myślę, że to może być bardzo fajny sprzęt i przemyślany zakup dla rodziców.

 5. bartosz says:

  My z żoną natomiast nie kupiliśmy takiego. Uważam, że dobry tablet edukacyjny można znaleźć, ale nie jest to konieczność i chyba zbędny wydatek na chwilę. Poczekamy jeszcze chwilę i kupimy normalny tablet, jakiś mniejszy, nie taki szybki i będzie OK. To też zależy w jakim wieku jest dziecko, ale takie małe, wcale nie musi się interesować takim sprzętem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *