Aspadit.pl » Tablet hybrydowy

Tablet hybrydowy

Tablet hybrydowy
Tablet hybrydowy ASUS Transformer Book

Różnice między tabletami i laptopami pomału ulegają zatarciu. Na półkach sklepowych jest coraz więcej tabletów hybrydowych, czyli urządzeń wyposażonych w odłączany ekran i klawiaturę. Taki sprzęt gwarantuje wygodę – jeśli chcesz, możesz korzystać wyłącznie z dotykowego ekranu, lub podłączyć go do klawiatury i używać sprzętu jak laptopa.

Głównymi producentami tabletów hybrydowych są takie firmy, jak Asus, Acer i Lenovo.

Gdy kupisz taki tablet, powinieneś zmienić nawyki korzystania ze sprzętu. Najważniejsze podzespoły urządzenia mieszczą się w ekranie, dlatego sprzęt jest wyważony inaczej, niż laptop.

Dobry tablet hybrydowy – cechy

Tablet hybrydowy jest stosowany do poważniejszych celów, niż zwykły tablet bez klawiatury. Jakie cechy musi posiadać tablet hybrydowy do pracy? Decydującym czynnikiem jest procesor – w takim sprzęcie spotkamy się raczej z wydajnymi jednostkami, takimi, jak Intel Core i3 lub nawet i5, niż z procesorami mobilnymi.

Standardem staje się dziś wyposażenie tabletu w 4 GB RAM, co pozwala na wydajną pracę przy aplikacjach biurowych i w przeglądarce. Liczy się też pojemność baterii, ale na tą można narzekać rzadko kiedy. Tablet hybrydowy ma zwykle baterię nie tylko w jednostce z ekranem, ale także w klawiaturze, co znacznie wydłuża czas korzystania z urządzenia.

Przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na to, czy odpowiada nam klawiatura. Niektórzy producenci stosują w tabletach hybrydowych nietypowe klawiatury, a przyzwyczajenie do pracy na takim sprzęcie, może zająć zbyt dużo czasu.

Tablet hybrydowy z Windows

Tablet hybrydowy z systemem Windows pozwala na pracę na takich samych aplikacjach, jak w na tradycyjnym laptopie z tym systemem. W cenie około 1000 – 2000 złotych znajdziemy mnóstwo modeli, które cechują się wysoką wydajnością.

Jaki tablet hybrydowy z Windows 8 wybrać? Modele w niższej cenie oferują podobne możliwości, jak laptopy klasy mini. Minusem w ich przypadku jest niska rozdzielczość ekranu i procesor, który będzie sprawiał problemy przy próbie włączenia wymagających aplikacji.

Droższe modele mogą równać się wydajnością z nowymi laptopami – mocny procesor, duża ilość RAM i szybki dysk SSD, a także długi czas działania na baterii zachęcają do korzystania z takiego tabletu, zamiast z ciężkiego laptopa.

Tablet hybrydowy Android

Taki tablet oferuje najczęściej procesor mobilny o słabej wydajności oraz zintegrowaną kartę graficzną – nie powinno to przeszkadzać, jeśli wykorzystujesz tablet przede wszystkim do przeglądania sieci.

To bardzo dobre rozwiązanie wtedy, gdy wpisujesz dużą ilość tekstu i klawiatura ekranowa przestaje Ci wystarczać. Tablet hybrydowy z Androidem można zabrać w dowolne miejsce – gdy będziesz miał możliwość, rozłożysz tablet i skorzystasz z niego równie wygodnie, co z laptopa.

Do czego może służyć tablet hybrydowy z Androidem? To bardzo dobre rozwiązanie dla użytkowników, którzy do tej pory zadowalali się samym tabletem, ale chcą zwiększyć jego możliwości. Wiele osób kupuje tablety hybrydowe dla dzieci, dzięki czemu mogą one nauczyć się korzystania z klawiatury. Połączenie klawiatury i dotykowego ekranu jest wygodne i pozwala na szybkie włącznie różnych opcji.

Plusem takiego tabletu będzie na pewno bateria, która jest mocniejsza, niż w tablecie bez takiej klawiatury. Można korzystać także ze znacznie większego dysku – najczęściej w jednostce z ekranem mieści się dysk SSD, a w części z klawiaturą – dysk HDD o dużej pojemności. Dzięki temu, tablet hybrydowy pozwala na gromadzenie większej ilości plików niż inne urządzenia.

Tablet hybrydowy z Windows i Android

Jeśli nie możesz się zdecydować, jaki system operacyjny będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, wybierz tablet hybrydowy z Windowsem i Androidem jednocześnie. Gdy będziesz pracował na ekranie, najlepszym wyborem będzie system operacyjny Android, natomiast do poważniejszej pracy zaprzęgniesz Windows. Wszystkie informacje są synchronizowane za pomocą odpowiedniej usługi. Takie tablety coraz śmielej pojawiają się w sprzedaży i dają użytkownikom pełną swobodę.

Tani tablet hybrydowy

Ceny tabletów hybrydowych zaczynają się od około 900 złotych. W tej cenie można kupić dobry tablet ze stacją dokującą, w której szczelinę wkłada się ekran. Takie rozwiązanie ma swoje minusy, z których najważniejszą jest to, że nie możesz ustawić ekranu pod dokładnie wybranym kątem.

Jaki hybrydowy tablet wybrać? Jeśli masz ograniczone fundusze, zwróć uwagę na to, czy tablet oferuje wygodną klawiaturę, ekran o „współczesnej” rozdzielczości i dobrych kątach widzenia, nowoczesny procesor i przynajmniej 2 GB RAM. Większość osób wykorzystuje taki tablet w zastępstwie laptopa, dlatego zakup najtańszego urządzenia z Androidem nie będzie dobrą opcją. Prawdopodobnie będziemy narzekali na jakość ekranu i słabą wydajność i szybko zastąpimy taki tablet tanim laptopem lub tabletem o wyższej wydajności. Urządzenie w cenie około 1000 złotych będzie oferowało podobne (a nawet większe, z uwagi na możliwość odłączenia ekranu) możliwości, jak laptop kosztujący podobną kwotę.

Tablet hybrydowy - Ranking 2021

Poniżej przedstawiamy ranking produktów najlepiej pasujących do kategorii Tablet hybrydowy. Ranking ten jest weryfikowanych codziennie, tak aby można było zawsze sprawdzić najpopularniejsze produkty w danej kategorii. Nie wiesz jaki Tablet hybrydowy wybrać? Sprawdź propozycje w poniższej tabeli.

RankingTablet hybrydowyProducentCena
1HP Pavilion x360 (14-dh0013nw)HPAktualna Cena
2HP Chromebook x360 (5KP86EAR) RenewHPAktualna Cena
3Microsoft Surface Pro 7 (VDV-00003)MicrosoftAktualna Cena
4Lenovo Yoga C940-14IIL (81Q9005UPB)LenovoAktualna Cena
5Microsoft Surface Pro 7 (PUV-00003)MicrosoftAktualna Cena
tak trafiacie na tego bloga:
 • tablet hybrydowy
 • tablety hybrydy ranking
 • laptop hybrydowy
 • tablet hybryda
 • Tablet czy Hybryda

Tablet hybrydowy - Opinie

 1. Czesław says:

  Tablet hybrydowy? Jeszcze o takim nie słyszałem ale jestem bardzo ciekawy jak się taki sprzęt sprawdza podczas użytkowania. To musi być bardzo fajne połączenie, takie 2 w 1. Do pracy czy na uczelnie to idealne rozwiązanie, bo nie trzeba się męczyć z samym tabletem, który w niektórych przypadkach bywa nieco uciążliwy 🙂

 2. Adam says:

  “natomiast do poważniejszej pracy zaprzęgniesz Windows” – akurat większość osób jakie znam wykorzystuje ten system do gier, a do pracy i szeroko pojętego codziennego użytku systemy *nix.

 3. Ulka says:

  Zastanawiałam się ostatnio jaki tablet hybrydowy wybrać. Ostatecznie nie kupiłam żadnego, bo w sklepie zorientowałam się, że to nie jest coś na czym by mi się dobrze pracowało. Ja wolę bardziej standardowe rozwiązania, chociaż muszę przyznać, że niektóre modele całkiem ciekawie się prezentują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *