Home » Uchwyt samochodowy do tabletu

Uchwyt samochodowy do tabletu

Uchwyt samochodowy do tabletu to urządzenie, które pozwala zarówno na wygodne korzystanie z urządzenia jako automapy, łatwiejsze odbieranie połączeń (w przypadku tabletów z kartą SIM) czy też oglądanie filmów przez pasażera. Dobry uchwyt samochodowy do tabletu powinien być przede wszystkim solidny, by uchronić urządzenie od upadku. Warto zwrócić uwagę, czy uchwyt samochodowy do tabletu nie zasłania jego przycisków bocznych i nie zachodzi na ekran. To szczególnie ważne w przypadku tabletów, które praktycznie nie mają ramek.

Uchwyt samochodowy do tabletu – typ montażu

Możesz kupić uchwyty samochodowe montowane na wiele sposobów. Jeśli tablet ma być zamocowany na przedniej szybie, najlepiej wybrać uchwyt z przyssawką mocowaną na przedniej szybie, albo do kratki nawiewu. Dobry uchwyt samochodowy do tabletu może być mocowany także w inny sposób – jeśli masz stary odtwarzacz CD, uchwyt można zamocować w miejscu, w które wsuwało się płyty. Dużo osób mocuje uchwyt samochodowy do tabletu na zagłówku przedniego siedzenia. Jeśli tablet ma służyć do oglądania bajek dla małego dziecka, zwróć uwagę, czy uchwyt wytrzyma próbę manipulacji. Jeśli uchwyt jest metalowy, może łatwo podrapać tył obudowy tabletu, dlatego lepszym wyborem jest gumowe zabezpieczenie jego pleców.

Każdy rodzaj mocowania uchwytu do tabletu ma swoje plusy i minusy – przykładowo, uchwyt na szybę, jest łatwy do zamontowania i zdemontowania, ale może ograniczyć widoczność. Jeśli nie możesz zdecydować się na rodzaj sposobu montażu tabletu, wybierz uchwyt typu 2 w 1, w którego zestawie znajdują się 2 uchwyty.

Niektóre samochody posiadają fabryczne uchwyty, pozwalające na znacznie łatwiejsze zamontowanie tabletu, ale takie wyposażenie można dokupić jedynie jako dość drogą opcję.

Jak dopasować uchwyt samochodowy do typu urządzenia?

Jeśli Twój tablet nie należy do topowych modeli znanych producentów, raczej nie możesz spodziewać się tego, że dokupisz do niego oryginalny uchwyt, który będzie idealnie pasował. W takiej sytuacji kup uchwyt uniwersalny, który można dopasować wielkością do tabletu w taki sposób, że będziesz miał pewność, że się nie przesunie. Większość modeli oferuje możliwość regulacji w zakresie od 7 do 10,1 cala, dzięki czemu będziesz mógł dopasować uchwyt do różnych tabletów.

Bardzo ważną kwestią jest jakość wykonania – tani uchwyt to tylko pozorna oszczędność, bo przy mocniejszych wstrząsach, tablet będzie mógł z niego wypaść i ulec zniszczeniu. Z tego powodu, lepiej kupić nieco droższy model, który zaoferuje większą wytrzymałość. Nie jest to duży wydatek, ponieważ dobry uchwyt samochodowy do tabletu kosztuje około 50 złotych.

Zwróć uwagę także na to, jak przebiega montaż uchwytu do tabletu. Kierowcy często borykają się z problemem z dużą ilością kabli w jednym miejscu, ograniczeniem widoczności czy krępowania ruchów przez zbyt duży, źle zamontowany tablet. Złym rozwiązaniem są uchwyty na tablety, które mają bardzo długie ramiona. Z jednej strony, taki uchwyt pozwala na ustawienie tabletu w idealnej pozycji, ale z drugiej, powoduje to sporo problemów, bo odstaje on znacznie od deski rozdzielczej.

Osobną kwestią jest sposób montażu uchwytów w zagłówkach samochodowych. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest metalowa lub plastikowa obejma, do której przykręca się głowicę mocowaną do tabletu. Dzięki temu masz pewność, że urządzenie się nie odczepi podczas jazdy.

Uchwyt samochodowy do tabletu może się składać z kilku części, którymi można poruszać względem siebie, jednak takie rozwiązanie jest dobre tylko wtedy, gdy całość jest wykonana z metalu (ewentualnie plastiku) wysokiej jakości. Im więcej jest części ruchomych, tym większe ryzyko, że uchwyt będzie się ruszał na wybojach lub ulegnie zepsuciu. Im prostsze urządzenie, tym trwalsze, szczególnie w najniższej klasie cenowej.

Dedykowany uchwyt samochodowy do tabletu

Uchwyty dedykowane są przeznaczone przede wszystkim do topowych tabletów najważniejszych firm, takich, jak Sony, Apple czy Samsung. Dzięki temu, że uchwyt jest bardzo dokładnie dopasowany do tabletu, nie zasłania żadnych portów i pozwala na bezproblemowe korzystanie z jego funkcji podczas jazdy.

To, że kupujesz uchwyt dedykowany do tabletu, nie musi oznaczać, że będzie on wysokiej jakości – w sklepach jest mnóstwo tanich, chińskich uchwytów, które nie spełniają swojej funkcji. Jeśli masz drogi tablet, raczej nie powinieneś oszczędzać kilku groszy na oryginalnym, dedykowanym uchwycie samochodowy, który pozwoli na jego bezpieczne zamontowanie.

Podsumowując – najważniejszą kwestią przed zakupem uchwytu samochodowego do tabletu jest to, w którym miejscu chcesz zamontować swoje urządzenie. Zwróć uwagę, czy masz wystarczająco dużo miejsca na przednim panelu w samochodzie, a jeśli auto jest niewielkie, znajdź inne miejsce na umieszczenie uchwytu. Naszym zdaniem, zakup nawet najtańszego produktu niskiej jakości jest lepszym wyjściem, niż trzymanie tabletu na rękach lub na kolanach, ponieważ tani uchwyt choć trochę uchroni tablet przed uszkodzeniem.

Uchwyt samochodowy do tabletu - Ranking 2019

Poniżej przedstawiamy ranking produktów najlepiej pasujących do kategorii Uchwyt samochodowy do tabletu. Ranking ten jest weryfikowanych codziennie, tak aby można było zawsze sprawdzić najpopularniejsze produkty w danej kategorii. Nie wiesz jaki Uchwyt samochodowy do tabletu wybrać? Sprawdź propozycje w poniższej tabeli.

Ranking Uchwyt samochodowy do tabletu Cena
1Modecom Uchwyt samochodowy Base MC-THC01Aktualna Cena
2Trust 19735Aktualna Cena
3Wacom Uchwyt Cintiq Ergo Stand dla Cintiq 27QHD ACK411040ZAktualna Cena
4Brodit Uchwyt pasywny Brodit do iPad Air 2 511684Aktualna Cena
5Samsung Brodit AB Uchwyt aktywny do Galaxy Tab 3 7.0 SM-T210/T211 512543Aktualna Cena
tak trafiacie na tego bloga:
 • jaki uchwyt samochodowy do tabletu
 • uchwyt samochodowy do tabletu
 • uchwyt do tabletu na deskę rozdzielczą
 • uchwyt na tablet do samochodu
 • ranking uchwytów do tabletu

Uchwyt samochodowy do tabletu - Opinie

 1. Ania says:

  Mam taki uchwyt! Musze powiedzieć, że w ostatnim czasie był to jeden z najlepszych zakupów jakie poczyniłam 🙂 Teraz nie muszę już kupować nawigacji która wydawała mi się konieczna. Wystarczy, że mam uchwyt, zawieszam tablet i wybieram odpowiednią aplikację. Jakie życie jest teraz łatwe i przyjemne 🙂

 2. Kris says:

  Ostatnio kupiłem taki uchwyt i żałuję, że tak późno bo świetnie się sprawdza. Ja w samochodzie używałem tabletu bardzo często, dla mnie działa jak nawigacja, więc taki uchwyt to sama radość podczas drogi, nie muszę się już o nic martwić i nic mnie nie rozprasza. A kosztuje grosze.

 3. Kamilek says:

  ja ostatnio kupiłem taki uchwyt pomiędzy zagłówki. Naprawdę super sprawa. Jechaliśmy z dziećmi na wczasy i jakby nie było dzieciaków. Polecam serdecznie.

 4. Strachej says:

  Długo szukałem uchwytu na swój tablet, jednak w końcu się udało wyłapać fajny model od firmy ROCK.
  Rodzina długo mnie o to prosiła, ale w końcu mogą oglądać filmy i zdjęcia w trakcie podróży.
  Ja byłem jedynie bardzo zaskoczony możliwością regulacji tego sprzętu oraz jego trwałością (służy nam już dobre parę lat).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *